Drodzy Rodzice Przedszkola Kangurek

Komunikat z dnia 2 kwietnia 2020 do odwołania

Wychodząc na przeciw Wam, informuję ponownie, że opłata za miesiąc kwiecień wynosi
330 zł (jest to opłata stała wakacyjna). W związku z tym wyjaśniam, że Uchwalą Rady Pedagogicznej
w okresie letnim (lipiec/sierpień) przedszkole będzie otwarte. Nadmieniam, że mimo przesunięcia wakacji, nauczyciele wciąż są czynni zawodowo – pracują zdalnie.
Chcąc utrzymać w dobrej kondycji przedszkole do czasu powrotu dzieci po okresie zagrożenia COVID-19, wyjaśniam, że jestem zobowiązana uregulować opłaty za wszystkie media i pochodne
od wynagrodzeń pracowników za miesiąc marzec (składki ZUS, podatki od wynagrodzeń, ogrzewanie, woda, prąd, gaz, zajęcia dodatkowe w marcu, czynsz za wynajem, z którego urząd miasta nas nie zwolnił; środki czystości i dezynfekcji; usługi, np. obsługa BHP, księgowości; użytkowanie windy towarowej; wywóz śmieci i inne). Same wynagrodzenia pracowników netto są w większości pokrywane z dotacji Miasta.
`W miesiącu maj 2020, o ile będzie nadal zamknięte przedszkole z powodu koronawirusa, opłaty za przedszkole będą zawieszone. Po ustaniu zagrożenia COVID-19 i otwarciu placówki, będą odliczane stawki za nieobecność dziecka w miesiącu marcu.
Rozumiejąc trudną sytuację niektórych Rodziców, proponuję i ustalam II wariant opłaty
za przedszkole za miesiące kwiecień i maj 2020, tj. 200 zł za każdy miesiąc.
Liczę na Państwa zrozumienie i empatię. Przepraszam za wszelkie niedogodności
i utrudnienia, które musicie ponosić w obecnym ciężkim dla wszystkich okresie. Życzę zdrowia wszystkim Rodzinom.

Z poważaniem

Aldona Gajkowska
Dyrektor Przedszkola Kangurek

UWAGA!
Ustawa antykryzysowa nie dotyczy naszego przedszkola, zatrudniającego powyżej 9 pracowników, stąd nie mogę skorzystać z żadnych proponowanych ulg.

Gajkowska