#RekordDlaNiepodległej

W niedzielę 11 listopada 2018r. obchodzimy po raz setny Święto Niepodległości Polski. Dawno temu żołnierze walczyli o wolność Polski i Polaków. Jest to ważna rocznica, o czym świadczy umieszczenie w wielu miejscach flagi Polski. Również w naszym przedszkolu w środę (14.11.2018r. o godz. 11.00) koledzy i koleżanki z grup pięcio – i sześciolatków przedstawią program artystyczny oraz odbędzie się pokaz musztry paradnej w wykonaniu klasy mundurowej.

Hymn to wyjątkowa pieśń i śpiewa się ją w wyjątkowych sytuacjach np. by podkreślić pewne wydarzenie, bądź by oddać komuś należną cześć i pamięć i szacunek. Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego, inaczej Pieśń Legionów Polskich we Włoszech, została napisana przez Józefa Wybickiego we Włoszech w 1797 roku.

Rekord dla Niepodległej

Dzisiaj w naszym przedszkolu z tej okazji wszystkie dzieci o godzinie 11.11 odśpiewały uroczyście nasz 4-zwrotkowy hymn narodowy biorąc udział w akcji „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ”. Chcemy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii naszego przedszkola jako pamiątka dla przyszłych pokoleń.

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!